Замовити дзвінок
Написати нам
Відділ продажів:
З 09:00 до 01:00 відкриється через
Локація
Європа
США
ОС
Linux
Windows
Віртуалізація
OpenVZ
KVM
Hyper-V
Скинути фільтри
Застосувати фільтри

VPS/VDS для сайтів

На базі технологій OpenVZ, KVM і Hyper-V. Оптимальні за ціною тарифи на швидкісних SSD, NVMe дисках
Клієнтська підтримка
безкоштовно 24/7/365
Автоматичне резервне копіювання
Безкоштовна панель
управління
FASTPANEL

Розміщення сайтів: віртуальний хостинг або VDS

Віртуальний хостинг або VDS?
Підбір хостингу для сайту - серйозне питання, оскільки його особливості впливають на багато показників онлайн-проекту:
від швидкості завантаження для відвідувачів, а значить потенційної активності клієнтів і покупців,
до результативності просування сайту, оскільки вважається, що особливості хостингу можуть впливати на позицію в результатах пошукових систем.
Два найбільш доступних і поширених варіанту розміщення на сьогодні - віртуальний хостинг сайтів і VDS. Вони приблизно рівні за ціною, але мають ряд вирішальних відмінностей.
Відмінності між віртуальним хостингом і VPS/VDS
VDS (від англійського Virtual Dedicated Server - віртуальний виділений сервер), також званий VPS, - це віртуальна машина, повноцінно відтворює роботу реального серверу. Ви берете її в оренду і отримуєте root-доступ і повний контроль над VDS. Фізично обладнання при цьому розташовується в дата-центрі, і за технічний сервіс відповідає компанія-провайдер.

Віртуальний хостинг - це вид розміщення, при якому безліч веб-сайтів, що належать різним власникам, знаходяться на одному сервері хостинг-провайдера.

У чому різниця між VDS і віртуальним хостингом для сайтів

Різниця між типами хостингу для сайту
Ресурси серверу
Хоча на одному фізичному сервері може бути кілька VDS, всі вони відокремлені один від одного, і кожному гарантований наперед заданий тарифом обсяг серверних потужностей (пам'яті, дискового простору, процесорного часу і т.д.) і окрема IP. На кожному віртуальному сервері - операційна система і ПЗ, які не контактують з іншими VDS.
На віртуальному хостингу вебсайти ділять загальні серверні ресурси аж до операційної системи, а нерідко мають і загальну IP адресу. Це може призводити до того, що один з сайтів-"сусідів" буде призводити до збоїв в роботі інших.
Обмеження віртуального хостингу
Технологічні обмеження
Користуючись віртуальним хостингом, Ви змушені користуватися технологіями, запропонованими провайдером, і не маєте контролю над робочим середовищем. Можливі ліміти на кількість розміщуваних сайтів, поштових скриньок. Тривалі процеси, наприклад, завантаження об'ємних даних, можуть примусово перериватися провайдером заради економії ресурсів серверу, який Ви ділите з безліччю "сусідів".
На VDS таких обмежень немає. Ви отримуєте абсолютний контроль над віртуальним сервером з усім його вмістом: можете самостійно налаштувати веб-сервер, розмістити потрібну Вам кількість вебсайтів, вибрати CMS або фреймворк, не обмежуючи себе пропозицією хостинг-провайдера, поставити додаткове ПЗ. Користуючись VDS, Ви зможете працювати в звичному для себе середовищі (FASTVPS підтримує сервери на Debian, CentOS, Ubuntu і Windows) і вибрати технічні характеристики віртуального серверу орієнтуючись на потреби Вашого проекту.
Переваги VPS/VDS перед віртуальним хостингом
Перевага віртуального хостингу - відсутність необхідності самостійно контролювати функціонування веб-серверу. Це заманливо для тих, хто розміщує свій проект онлайн вперше.

Але сучасні панелі управління сервером роблять роботу з VDS доступною для новачка, автоматизуючи багато процесів і позбавляючи від можливих труднощів з командним рядком. Тому навіть для недосвідченого користувача налаштування VDS - нескладне завдання.